آبچکان

اگر قصد خرید اکسسوری آشپزخانه را دارید. فروشگاه سپه لولا به صورت تخصصی روی آکسسوری های آشپرخانه و حتس دستگیره کابینت در مدل های مختلف کار میکند. مزیت خرید از فروشگاه ما این است که شما محصول را به صورت مستقیم از تولید کننده اصلی خریداری میکنید. ضمانت قیمت و فاکتور رسمی نیز دریافت خواهید کرد.

تمیز، مرتب، جمع و جور! ویژگی های مهم یک آبچکان در این سه واژه می گنجند. برای اینکه ظروف شسته شده در جایی خاص قرار بگیرند و از شلوغی ها و پخش شدن ظروف خیس در فضای آشپزخانه جلوگیری شود.
از آبچکان ها استفاده می کنند. در طراحی کابینت هر آشپزخانه ای بالای فضای سینک ظرفشویی از آبچکان های پلاستیکی یا فلزی استفاده میکنند.
حال این آبچکان ها می توانند در جایگاه های مختلف انواع مختلفی داشته باشند.

در ادامه با سپه لولا همراه باشید تا هر آن چیزی که برای خرید یک آبچکان مناسب برای کابینت یا فضای خالی غیر استفاده آشپزخانه ی خود و کنار سینک نیاز دارید را به شما هدیه می دهیم.

تاریخچه ساخت آبچکان ها و اولین نمونه ها

اولین نمونه از آبچکان ها در سال 1876 میلادی توسط چندلر وشتی مخترع آمریکایی ساخته شد. در سال 1940 نیز در فنلاند و سوئد استفاده از آبچکان ها رواج پیدا کرد. در مطالعاتی که اخیرا در فنلاند صورت گرفته است مشخص شد که استفاده از آبچکان ها می توانند 50 درصد در زمان و انرژی صرفه جویی کند. در سال 1945 از آبچکان ها به طور رسمی داخل کابینت های آشپزخانه استفاده شد و برای استفاده عموم نیز مرسوم شد.

انواع مختلف آبچکان یا به لاتین  Dish Rack

برای هر استفاده و هر ظرفی به طور  مخصوص آبچکان وجود دارد. در ادامه به توضیح کامل درباره هر کدام می پردازیم با سپه لولا همراه باشید.

1- آبچکان کابینتی

از جمله پر استفاده ترین و محبوب ترین وسایل آشپزخانه، آبچکان های کابنیتی می باشند. وجود این وسیله پر مصرف این اطمینان را به ما می دهد که تمامی ظروف خیس و تازه شسته شده در جایی مناسب و مشخص قرار می گیرند و بعد از خشک شدن، ظروف داخل کابینت های ظروف چیده خواهند شد. انعطاف پذیری بالای این اکسسوری آشپزخانه باعث شده که تمامی انواع مختلف ظروف داخل آن جای بگیرند. و نگرانی برای جا نشدن ظروف مختلف را نخواهیم داشت.

این آبچکان ها می توانند به صورت دو طبقه نیز در کابینت ها تعبیه شوند. علاوه بر این برای انواع مختلف کابینت به نسبت جنس به کار رفته شده در کابینت نیز آبچکان کابینتی وجود دارد. همچنین کابینت ظروف خیس نیز می تواند در ابعاد مختلفی وجود داشته باشند. کابینت ظروف خیس می تواند در سه سایز 80 ، 90 و 100 سانتیمتر طول در کابینت ها تعبیه شوند. قبل از نصب آن ها نیز بایستی از تعیین سایز کابینت و نحوه قرارگیری آبچکان دال آن نیز اطمینان حاصل کنید معمولا برای اینکه بتوانیم آبچکان کابینتی را تعبیه کنیم بایستی از طرفین 2 الی 3 سانتیمتر کمتر از سایز خود کابینت در نظر بگیریم.

2- آبچکان رومیزی

گاهی اوقات پیش آمده است که در میهمانی ها ومجالس بزرگ خانگی، ظروف بسیار زیادی کثیف شوند. و نیاز به شستشوی آنها باشد. در این زمان ها شاید کابینت ظروف خیس خیلی نتواند نیاز مارا برای خشک شدن تمامی ظروف شسته شده برطرف کنند. گاهی اوقات نیز ممکن است سینک ظرفشویی رو به پنجره در نظر گرفته شده باشد و نتوانیم در بالای سینک ظرفشویی کابینت ظروف خیس تعبیه کنیم پس راه حل استفاده از آبچکا ن های رو میزی می باشند.

Need Help? Chat with us